ד"ר שאליתאל

ד"ר שאלתיאל

השתלת שיער

ד"ר שאלתיאל מומחה להשתלות שיער ורפואה אסתטית. חזרה לאתר הבית של ד"ר שאלתיאל

אם אתם סובלים מנשירה טבעית של השיער ותופעת הידלדלות השיער וההתקרחות תוקפות גם אתכם אין צורך להשלים עם המצב מהיום אתם יכולים
להזמין לעצמכם שינוי מסעיר.
באמצעות חידושים והתפתחות טכנולוגית ובעזרת השתלת שיער מקצועית ניתן להשיל מעלינו את השנים להגיע למראה צעיר ואטרקטיבי ולתוצאות
אופטימאליות המעניקות לנו מראה יפה ואסתטי יותר

תהליך הטיפול- תהליך הטיפול במהלכו מועבר שיער מאזורים בקרקפת בהם צומח שיער כמו חלקו האחורי של הראש אל האזורים הקרחים במהלך
הטיפול מוסרים פסים של עור המכילים זקיקי שיער בריאים ופעילים מהאזורים בהם צמיחת השיער טובה ומושתלים באזורים הקרחים של הראש.
זקיקי השיער נקלטים באזור הקירח ומובלים לתבנית גדילה טבעית של השיער.

השתלת שיער מתאימה למי שסובל מהתקרחות טיפוסית באזור המפרצים ובקדקוד הראש. הטיפול נמשך כ-3 עד 5 שעות, בהרדמה מקומית בלבד,
בידי רופא כירורג בעל ניסיון של שנים רבות בתחום השתלת שיער.

במהלך הטיפול יכול המטופל לקרוא, לצפות בטלביזיה, הוא משוחרר זמן קצר לאחר הטיפול ויכול לחזור לשגרת חייו.
השתלת שיער (כמעט) ללא צלקת,
סגירת מקום לקיחת רצועת השיער מאחורי הראש בטכניקה הרגילה מייצרת צלקת ("פס").
ע"י הטכניקה החדשה
Trichophytic donor closure
אפשר לבצע השתלת שיער גדולה כמעט וללא צלקת.
הצלקת הינה מטושטשת לגמרי וכמעט איננה נתנת לזיהוי היות ושיער הפציינט צומח בתוך הצלקת עצמה.

סגירת מקום לקיחת השיער בעזרת הטכניקה החדשה : השיער צומח בצלקת !

נלחמים בקרחת: כך מתבצעת השתלת שיער
לא יכולים להתמודד עם הנשירה, הקרחת לא יושבת לכם טוב על הראש? הטיפול התרופתי לא עוזר לכם? תמיד יש את האופציה הניתוחית, זאת כמובן אם יש לכם כמה אלפי דולרים מיותרים בארנק. כ-1,000 השתלות שיער מתבצעות בישראל מדי שנה. התהליך מתבסס על מריטת שיערות המטופל מאחור, והשתלתן מלפנים. קרחים מכאן – פרויקט מיוחד

כ-1000 השתלות שיער מתבצעות בישראל מדי שנה, והמספר רק הולך וגדל. הניתוח עצמו פשוט, אם עולה במוחכם חזיון של שיער המגיע ישירות מתורמים בחו"ל, בתוך צידניות עמוסות בקרח, אתם פשוט טועים. השערות המושתלות נלקחות מעורפו של המושתל (אחרת הגוף יידחה אותן), ומושתלות בפדחת באמצעות מחט ופינצטה. כל הפרוצדורה נעשית תחת הרדמה מקומית.

השתלת שיער עולה הרבה מאוד כסף, וההצלחה כלל אינה מובטחת. מומחים בתחום טוענים לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד, אבל למרות האופטימיות, מושתלי שיער רבים מתלוננים על מרחק גדול בין ההבטחות, למציאות הפוסט- השתלתית.

רבים מתלוננים על כאבים לאחר הניתוח ואצל חלק מהמושתלים השיער כלל אינו צומח. הניתוח כולו אורך כשלוש שעות, ובמהלכו נלקחת רצועת שערות מהעורף, מופרדת על-ידי צוות המעבדה ולאחר-מכן מושתלות השערות, אחת אחת, על הראש. בכל ניתוח שכזה מושתלות כ-3000 שערות.

במקרים החריפים במיוחד ייאלץ המטופל לעבור מספר השתלות. את התוצאות הראשוניות יתחילו לראות רק לאחר שלושה חודשים, ורק לאחר שנה ייראו התוצאות הסופיות.

החיסרון הגדול ביותר של ההליך הזה הוא כמובן מחירו – השתלות שיער עולות אלפי דולרים ולכן רק מי שהממון בכיסו, יוכל לנסות ולהחזיר את עטרת ראשו.

חזרה לאתר השתלת שיער
אבדן שיער נתפש אצל רבים כסימפטום הנובע מלחץ או מתח נפשי בו היו שרויים ומשום כך מאשימים הם את עצמם בחוסר היכולת לווסת את הלחץ בחייהם.
ההתקרחות לדידם הינה עונש ובכך מחמירים את מצבם כפליים – הלקאה עצמית בנוסף על אבדן השיער.

מיותר לציין כי הסיבות להתקרחות, או כפי שנקראת בשפה המדיצינית אלופסיה, רבות ומגוונות ואינן קשורות בהכרח למתח או דחק, כך שההלקאה העצמית במקרה זה – מיותרת.שיער ראשנו הוא חלק מגופנו ועבור רבים מהווה כלי להבעה והגדרת הזהות.

מי באמצעות צביעתו בצבעים שונים, מי על ידי הארכתו, גזיזתו או כיסויו בכיסויים שונים. כאשר אנחנו מאבדים את שיער ראשנו, קיימת תחושה כי עם השיער אבדה חלק מזהותנו. רבים מהמקריחים מסרבים תחילה להאמין כי אכן שיערם החל לנשור והם מתרצים זאת בשלל תירוצים מתירוצים שונים – החל מהאשמת מזג האוויר, דרך חילופי עונות, עבור במצב נפשי רעוע וכלה בחפיפת יתר של השיער.
אנו משכנעים עצמנו כי המצב יחלוף והכל ישוב לקדמותו.

רבים מהמקריחים השלימו עם גורלם הידוע מראש, מתוך ההבנה כי אין למנוע מהתורשה מלעשות את שלה. הדיכאון שבעקבות ההתקרחות הוא זמני בלבד הודות לעובדה שתהליך ההתקרחות הוא איטי ונותן את הזמן המספיק להסתגלות למצב החדש.

אף שהשוק רווי במוצרים שייעודם להקל ואף להצמיח מחדש את השערות שאבדו, נדרשים תנאים רבים לשם כך, תנאים שלעיתים אינם בנמצא. באין פתרון ממשי ובהחרפת ההתקרחות על צורותיה המשונות, הדיכאון גדל, הפעם אם אין השלמה עם המצב הבעיה רק תחריף.

הצורך להחביא ולהסתיר את הקרחת, או הניסויים היקרים בתכשירים נוגדי התקרחות לא יביאו את הישועה ובהחלט לא ישפרו את המצב הנפשי של המקריח. הדרך היחידה להתגבר על המצב היא להרים את המבט, להסתכל סביב ולהבחין כי אחד מתוך שלושה גברים נמצא בשלב כלשהו של אובדן שיערות ראשו.

אמנם צרת רבים היא חצי נחמה, אך בהחלט ניתן למצוא בה נחמה פורתא. קרחת בכללה היא עניין של אופנה, אם בעבר גבר קירח נחשב מיושב דעת, שקול ומכובד, היום אידיאל היופי השתנה, אך לא לעולם חוסן ואף זו יכולה להיות נחמת מה.

ההתקרחות מביאה לפגיעה קשה בדימוי ובבטחון העצמי עם נשים ואין ספק ששלבי ההתקרחות הראשוניים נראים לעיתים מצחיקים ומשונים, עקב אבדן השיער הלא אחיד. על כן לעיתים יש לעשות יד אחת עם הטבע ולהסיר את השיער הנותר לכדי קרחת אחידה, נוצצת ומבריקה.
על הקירחים למהר ולקבל את מצבם החדש, להתעלם מה"בעייה" שאיננה בעיה ולאמץ לעצמם מראה חדש. יש אפילו נשים המעדיפות מראה חלק ומגולח, כך שאין סיבה לחשוש. התקרחות אם כן, תהליך טבעי ושכיח היא ואין כל טעם לשקוע בדכאון בגללה.

ככל שההשלמה עם הקרחת תקדים לבוא, כך תשתפר איכות חיי המקריח ואולי, מי יודע, עוד תמצא חן בעיניו. בכל מקרה, יודע כל אחד כי הקנקן, על אף שהוא יפה, עלול להיות ריק, על כן כדאי ראשית להביט פנימה. כך גם יכולים המתקרחים לפתח יכולות חברתיות ואף לטפח מראה חיצוני אשר יטשטש את אשר אבד להם.

אין ספק שהיופי בעיני המתבונן וכמו שאמא שלי תמיד אומרת – בעיניה, אני תמיד נשאר הכי יפה.
היא אפילו טוענת בתוקף שנולדתי קירח.
סיבות להתקרחות ודרכים למניעה
התקרחות הינה תופעה טבעית שפוקדת רבים וטובים. תופעה זו ידועה אצל גברים, אך ניכרת השפעתה גם על נשים. תופעת ההתקרחות היא תופעה גופנית, אך נלווים לה המון משמעויות חברתיות, פסיכולוגיות ואף לעיתים כלכליות.

מחקרים העלו, כי אנשים קרחים פחות רצויים במקומות עבודה ובקשרים חברתיים. לא פלא אם כך, שתופעת ההתקרחות מלווה בירידת הביטחון העצמי ובמצבי רוח לא נעימים. תופעה זו היא אמנם טבעית, אך לאורח חיינו ישנו חלק נכבד בסיבות להחשת התופעה או לחלופין לעיכובה.

יש להבדיל בין נשירת שיער להתקרחות.

לכל אדם ישנה נשירת שיער, אך יש קצב גדילה של שיער חדש המחפה על קצב הנשירה.
התקרחות היא מצב שבו ישנה נשירה של שערות אך אין גדילה של שיער חדש שיחפה על החוסר הנוצר עקב הנשירה.

סיבות להתקרחות

יותר משני שליש מהגברים והנשים באוכלוסייה סובלים מסוגים שונים של התקרחות או נשירת שיער.

ידוע כי התופעה עוברת בירושה כמו תכונות גופניות רבות. מחקרים הראו שיש קשר ברור בין ההורמון dihydrotesterone – DHT לבין נשירה. ככל שרמת ההורמון עולה, כמות הנשירה עולה בהתאם.
ההתקרחות אצל הגברים מתחילה בנסיגת השיער מאזור הכתר (האזור האחורי של הראש ) ומאזור המצח.

אצל נשים אזורים אלו עמידים מפני DHT ולכן אין בהם נשירה משמעותית.התקרחות בקרב נשים מאופיינת בהידלדלות כללית של שיער הראש עד למצב שבו ניתן לראות באופן ברור את עור הקרקפת.

כפי שציינו, מקורה של תופעת ההתקרחות היא אמנם גנטית, אך אורח חיינו משפיע אף הוא באופן ישיר על תופעת ההתקרחות. להלן כמה ממרכיבי אורח החיים של רבים מאיתנו המשפיעים על תופעת ההתקרחות:

עישון – בנוסף לסכנות התחלואה בסרטן, מחלות לב, אימפוטנציה ועוד מרעין בישין רבים, נתגלה בתוצאות מחקר שנערך לאחרונה שריבוי עישון סיגריות מגביר את קצב ההתקרחות בקרב גברים. הממצאים פורסמו במגזין Archives of Dermatology והוכיחו כי עישון גורם באופן משמעותי להגברת קצב ההתקרחות מאשר אצל גברים שאינם מעשנים.

שינויים הורמונאליים – שינויים הורמונאליים שגורמים להאצת ההתקרחות נגרמים אחרי הריון או כאשר ישנה ירידה ברמת ההורמונים במצב של טרום הריון. תרופות שונות יכולות גם כן לגרום לשינויים הורמונאליים המאיצים התקרחות.

לחצים נפשיים מתמשכים – אורך החיים התעשייתי והמודרני יוצר מצבי לחץ רבים שמונעים הגעת כמות מספקת של דם לזקיקי השיער.

טיפולים אסטטיים ותסרוקות הפוגעות בשיער – תסרוקות הדוקות, סלסול, החלקת השיער וכיסויי שיער הדוקים מדי מחלישים את השיער. צביעת השיער והבהרתו בצבע שמורכב מחומרים מחמצנים שונים גורמים לנזק לעור הקרקפת ולייבוש והחלשה של השערות.

תזונה לקויה וחסרים תזונתיים – בעקבות חוסר של ויטמינים ומינרלים חיוניים תיתכן קצב נשירת שיער מוגברת.

דרכי עיכוב ומניעת התקרחות

חזרה לאתר השתלת שיער

את המקורות הגנטיים של התופעה אי אפשר לשנות, אך ניתן לכל הפחות לעכב את התופעה על ידי שינויים באורח חיינו.

גורם המתח הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר מבין הגורמים שנמנו.

מצבי מתח גורמים להפעלת מערכות העצבים בגוף, המיועדות להפעלה במצבי סכנה.
במצבים אלו, המתח יתבטא בכיווץ שרירים בעיקר באזורים רגישים כמו העורף, הכתפיים הלסתות ובקרקפת.

בעקבות זאת תרד זרימת הדם ותרד רמת חילוף החומרים בזקיקי השיער. לחצים רגשיים יכולים לגרום גם לשינויים הורמונאליים המאיצים נשירת שיער.

ניהול אורח חיים מאוזן ורגוע תורם לבריאות הכללית של האדם ומעכב את הגורמים המאיצים נשירת שיער. בנוסף לשינוי אורח החיים, ישנם אמצעים בהם ניתן להוריד את התופעות הגופניות ללחצים, כגון:עיסויים וטיפולים טבעיים נוספים.

בעקבות תזונה לא מאוזנת, ניתן היום לראות גברים קרחים כבר בשנות ה-20 לחייהם. תופעה זו, לדעת מומחים, מתרחשת בעקבות תזונה לא מאוזנת מגיל צעיר. בעולם שבו האוכל העיקרי הוא אוכל תעשייתי מלא שומנים וחומרים משמרים, נוצר חוסר של ויטמינים ומינרלים שגורם לבעיות בריאותיות רבות ושונות.

בעיות אלה כוללות נשירת שיער, חוסר סדירות מחזור בקרב בנות, ועייפות כרונית. שיער הוא ראי לגוף – שיער יפה ומבריק הוא סימן למצב בריאותי תקין ולתזונה נכונה.

אם השיער אינו במצב הזה יש לבדוק את האפשרות של תזונה לא מאוזנת. מומלץ להתייעץ במומחי תזונה, אך בכל מקרה כדאי לאזן את התזונה במגוון פירות ירקות וויטמינים.

טיפול תרופתי בהתקרחות
כפי שציינו, גם אם אנו מנהלים אורח חיים בריא, עדיין אין בידינו למנוע לחלוטין את התופעה מכיוון שמקורה בגנטיקה.

המחקר הרפואי ותעשיית התרופות פיתחו מספר תרופות המטפלות בהתקרחות.
לפני סקירת חלקן, חשוב לציין שלפני טיפול ונטילת תרופות כנגד התקרחות יש לעבור בדיקה אצל רופא הכוללת בדיקת דם.

כל טיפול תרופתי נגד התקרחות מוכרח להיות בליווי ובייעוץ רופא. כל הכתוב כאן מטרתו לתת רקע כללי על סוגי התרופות ואינו מהווה תחליף לייעוץ.

אחד התכשירים היעילים ביותר נקרא פרופסיה. תכשיר זה נועד לגברים והוא נלקח בטבליות ודורש מרשם רופא.

התכשיר בולם את פעילות האנזים שגורם להיווצרות ההורמון DHT. מחקרים העלו כי אחוזים מאוד גבוהים מהגברים שמשתמשים בתכשיר זה מדווחים על עצירה של הנשירה לאחר שימוש יומי במהלך שנתיים.

בקרב יותר ממחצית הגברים אף מדווחים על גדילה מחודשת של שערות בכמות מסוימת.

לתרופה זו ישנן תופעות לוואי שהמרכזית בהן היא הירידה בחשק המיני.אך גם תופעה זו מדווחת באחוזים מאוד נמוכים של המשתמשים בתרופה, תופעת הלוואי חולפת עם הפסקת השימוש בתרופה.

הטיפול בתרופה זו הוא ממושך ודורש סבלנות ואם הטיפול נפסק באמצע, הסיכוי גבוה לאיבוד השערות החדשות שגדלו בתוך שנה. טיפול חדיש ופופולארי לגברים הסובלים מתופעת ההתקרחות הוא תרופת מרשם הנלקח בצורת טבליות ששמו פינאסטריד.

גם תרופה זו תוקפת את האנזים הגורם לייצור ההורמון DHT. ממחקרים שבדקו קבוצת מחקר שטופלה על ידי תרופה זו הוכח כי טיפול יומי בפינאסטריד מגדיל בשיעור ניכר את כיסוי הקרקפת.

יעילות התרופה נשמרת לאורך תקופה ארוכה. תרופה זו מיועדת רק לגברים בוגרים.

ישנה תמיסה לשימוש חיצוני בשם רוגיין שנועדה לטיפול בהתקרחות. רוגיין מכיל חומר בשם מינוקסידיל שמיועד להצמחת שיער באזורים מקריחים בראש וגורם להאצה בצמיחת השיער. בתכשיר זה ניתן להשתמש גם ללא מרשם רופא. תכשיר זה מיועד לשימוש לגברים ונשים כאחד. כשני שליש מהמשתמשים בתכשיר מדווחים על האטה בתהליך ההתקרחות. גם בתכשיר זה התוצאות אינם מיידיות ולעיתים אף מתחילות רק לאחר כשנה.

תופעות הלוואי של תרופה זו הינם אדמומיות בקרקפת וגירויים בעור, תופעות לוואי אלו אמורות להופיע רק כאשר ישנו שימוש מרובה ומוגזם בתכשיר. תופעות הלוואי מפסיקות עם ההפסקה בשימוש בתכשיר.

השתלות שיער

אחת מהשיטות המתפתחות לטיפול בהתקרחות היא שיטת השתלת שיער. זהו טיפול שבו נלקח שיער מעורף הראש של המטופל ומושתל לאזור בו המטופל סובל מהתקרחות. בשיטה זו לא משנים את כמות השיער בראש, אך עם מנתח טוב שמחלק בצורה טובה את השערות בראש, ישנו שיפור משמעותי במראה.

ניתוח השתלת שיער אורך מספר שעות וההחלמה ממנו לוקחת כיום. את התוצאות של הטיפול ניתן לראות רק אחרי כמה חודשים, כשהשיער המושתל נקלט במקומו החדש ומתחיל לגדול. לרוב נצרכים כמה טיפולים כאלו על מנת לגרום לשינוי משמעותי.

פאות נוכריות

ניתן למצוא כיום פאות נכריות הדומות מאוד לשיער טבעי של גברים ונשים. ישנן פאות במגוון סגנונות וצבעים. שוק הנשים החרדיות מהווה שוק קונים גדול לפאות נוכריות. שוק נוסף הוא מטופלים ומטופלות בטיפולים כימותרפיים.

ניתן למצוא גם פאות חלקיות המתאימות לגברים. מחירי פאות נוכריות לנשים יכולות לנוע מאלף שקלים ועד למחיר הגבוה של 30 אלף שקלים. מחירי פאות חלקיות המיועדות לגברים דומים למחירי פאות לנשים.

חזרה לאתר השתלת שיער

קרחת? זה דווקא יפה!

היום אפשר להגיד כי קרחת היא באופנה. עם ריבוי הידוענים המקריחים או המגלחים את ראשם כגון בריטני ספירס ונינט, האמרה כי "קרחת זה סקסי" חוזרת לתוקף.

אתר ההיכרויות של קיט סורט' מיועד לקירחים בלבד אך ניתן גם לגלח את השיער כדי להיכנס למאגר.
ישנו ריבוי של 'אתרי קירחים' באינטרנט, מאתרי שידוכים לאתרי תמונות קירחים וקירחות ועד לפורומים של קירחים.

לסיכום – העיקר הבריאות

לסיכום, חשוב לשמור על פרופורציות. אם אתה מקריח, זה לא אומר שיש לך בעיה.
משמעותו וייחודו של האדם היא הרבה יותר מורכבת ועמוקה משאלת כמות השערות שעל ראשו. אם הינך בריא, תדע שזה לא מובן מאליו ותתגאה בזה. אם מטרידה אתכם ההקרחה, תזכרו שאלו צרות של עשירים וכן שיש מה לעשות בנידון. העיקר הבריאות.
פתרונות קוסמטיים למניעת התקרחות
קיימות שיטות רבות ותכשירים שונים המבטיחים אין ספור הבטחות – החל מהפסקת הנשירה, דרך גידול השיער מחדש וכלה בחיזוק שורשי שיער מוחלשים. נוסף על תכשירים אלו צצים מכונים אשר מומחיותם השתלת שיער ופעולות מנע סמי – כירורגיות שונות אשר ימנעו נשירה.
אך בטרם נדון בשיטות השונות עלינו להבין ראשית – מהי התקרחות קלאסית אצל גברים.התקרחות גברית, או בשמה הרפואי Androgenetic Alopecia , הינה נשירת שיער הנגרמת ככל הנראה מרגישות גנטית של שורשי השערה להורמון שנקרא דיהידרו-טסטוסטרון (dht) .
אותו הורמון מחליש את השיערות העבות והחזקות באופן הדרגתי והופך אותן לשערות קצרות ופלומתיות – עד לנשירתן הסופית. צורת ההתקרחות אמנם משתנה מאדם לאדם, אך בדרך כלל נראים סימניה הראשוניים באזורי הצדדים והקודקוד.
הגורמים להתקרחות מגוונים ואף הם משתנים בין אדם לאדם, אך ההשערה כי ישנו גן אשר עובר בתורשה והוא האחראי להתקרחות. בכדי למנוע את תופעת ההתקרחות, או לפחות לעכב את התפשטותה, נערכו מחקרים רבים אשר הניבו תכשירים מסוגים שונים.
נמצא כי בכל מקרה קל יותר למנוע את היחלשותן של השערות העבות, מאשר לגרום לצמיחתן מחדש של שיערות אשר נשרו. כך או כך, השוק רווי מוצרים המבטיחים חיזוק שיערות חלשות מחד ובמקביל עידוד צמיחתן מחדש של שיערות שהיו ואינן עוד.
נסקור כעת את דרך פעולת התכשירים הקוסמטיים ותרופות ללא מרשם המונעים התקרחות – יש לציין כי יעילותם של תכשירים אלו טרם הוכחה במאת האחוזים וכי להשפעתם החיובית על המטופל חוברים מרכיבים נוספים המשתנים בין אדם לאדם.
תרופות אשר מנגנון פעולתן הוא דיכוי יצור הורמון ה- DHT, אי יצירת ההורמון משפיע באופן מערכתי על כל הגוף באם ניטל בגלולות אך במידה ונצרך באמצעות משחה – יפעל באופן מקומי, משמע באזור הקרקפת בלבד.
תרופות אשר מנגנון פעולתן הוא מניעת הקשר הכימי בין הורמון ה- DHT לבין זקיק השיערה, תרופות אלו נקראת תרופות אנטי-אנדרוגיניות.
תרופות אשר מנגנון פעולתן הוא פתיחת תעלות אשלגן במרווחים הבין תאיים של שורשי השיער במטרה לחזק את השיער המוחלש, במקרים מסוימים אף מעבר האשלגן מביא לעידוד צמיחה מחודשת.
תרופות הגורמות להאצה בגדילת שיער קיים.
מיותר לציין כי יעילותן של התרופות נמשכת כל עוד נוטלים אותן באופן רציף. עם תום השימוש יחזור המצב לקדמותו וזאת בין אם הטיפול אכן הועיל ובין אם לאו.תרופות אלו בדרך כלל אינן זולות ואינן כלולות בסל התרופות.
כיוון שאמונות שונות קיימות סביב נושא ההתקרחות, ישנם מכונים אשר מעניקים טיפול מונע להתקרחות וזאת על ידי הגברת הלחות בקרקפת ובשיער, מריחת משחות אשר מזינות את זקיק השיער בשמנים אשר אמורים לעודד את צמיחתו ועיסוי הקרקפת במטרה להחיש את זרימת הדם לשורשי השיער.
במכונים אלו פועלים טריקולוגים (מומחים בתורת השיער – אשר אינם רופאים) והם מאבחנים באופן אישי את הגורמים לנשירת השיער באמצעות מכשירי מדידה ומעקב מתקדמים, בעזרתם מתאימים טיפול אינדיבידואלי באמצעות התכשירים שהוזכרו לעיל.
לצד התכשירים הקוסמטיים המבטיחים שיער חזק ושופע, קיימים מכונים אשר מבצעים טיפולים פולשניים יותר, במטרה להשאיר את הפדחת שעירה ומלאה. עבור אלו המוכנים להשקיע בשיער ראשם המדלדל, מוצעות שלוש דרכים לטפל בבעיה –
צמצום קרקפת – מתיחת עור בעל שורשי שיער בריא ו"חי" על חשבון חלקי עור בהם נשר השיער, אשר מוסרים בהליך כירורגי.
השתלת שיער – השתלת רצועות עור בעלות שיער בריא, בדרך כלל מאזור העורף, לתוך שתלים אשר הוכנו מבעוד מעוד בצפיפות מסוימת. ההליך אורך מספר שעות, אך התוצאות ניכרות מקץ מספר חודשים.
טיפול לייזר – הקרנת קרני לייזר על זקיק השערה אשר מגרה אותה לשוב ולצמוח.
להתקרחות אבות רבים וככל הנראה זו אכן הסיבה האמיתית לתופעה – התורשה המקוללת.
הרפואה המודרנית מאפשרת לנו לפתח אמצעים ותכשירים אשר מסייעים לעכב ולו במעט את הידלדלות עטרת ראשנו ולאפשר לנו עוד כמה שנים של נעורים . עבור אלו המתקשים לקבל את פדחתם החשופה באהבה, אין מאשר להשתמש בקדמה ובפתרונותיה החדשניים, עד אשר ימצא פתרון מוחלט.
אם אתם מביטים באימה על השיער שהשארתם בבוקר על המברשת או על המסרק, כדאי לדעת שכולנו משירים מדי יום שערות. מתי נשירה נחשבת רצינית? הדעות חלוקות. יש הטוענים שנשירה של עד 300 שיער ליום היא נורמלית, ואחרים טוענים שנשירה של 100 שערות מעלה את החשד לנשירה רצינית או להתקרחות.אם מושכים קבוצה של שערות באמצעות שתי אצבעות. אם בין האצבעות יימצאו מעל 5-6 שערות, מדובר בנשירה שצריך לטפל בה .אבחון מעמיק יותר לחשדכם תקבלו אצל רופא עור.