חשיבותו של עורך דין טוב לרשלנות רפואית

על כל רופא בכל תחום קיימת חובת נקיטת זהירות מרבית ובעת הגשת תביעת רשלנות רפואית למעשה אנו מלינים כי הרופא או המטפל אינו עמד בחובה זו ובכך למעשה גרם נזק שיכל להימנע.

דעו כי טיפול רפואי אינו אמור לגרום נזק

בין אם מדובר בנזק נפשי, טראומה או חרדה ובין אם מדובר בנזק לאיבר בגוף, כל עוד לא עודכנתם על הסיכונים הללו טרם כניסתכם לטיפול ואף הוחתמתם על טפסים המאשרים כי אתם מודעים לכל הסכנות, יכול להיות שנפגעתם מרשלנות רפואית.

גם נזק בעקבות טיפול אלקטיבי יכול להיחשב רשלנות רפואית

רבים חושבים שאם מדובר בטיפול רפואי שהם בחרו לבצע, כמו ניתוח פלסטי, אין מדובר ברשלנות רפואית אך לא כך הדבר. למעשה קיימים מקרים רבים של רשלנות רפואית גם בטיפולים אלקטיביים ובית המשפט פוסק לטובת הפציינט התובע במידת הצורך.

חשיבות ההתייעצות עם עורך דין רשלנות רפואית

במקרה ואתם חושבים שנפגעתם מרשלנות רפואית כדאי מאד להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית. מדובר בעורכי דין המתמחים בסוג זה של תביעות וידעו לומר האם יש "קייס" וניתן לתבוע או שמא מדובר בטעות אנוש סבירה ומקובלת מצד הרופא או הצוות. בכל מקרה עורך הדין יאסוף מידע רלוונטי, יבדוק הישנות מקרים כאלה אצל אותו רופא או מקום וימליץ כיצד לפעול בהמשך.

דרכים לייעול עבודת עורך דין רשלנות רפואית

עם בחרתם לתבוע באמצעות עו"ד רשלנות רפואית אתם יכולים לעזור לו ולייעל את עבודתו ואת תיק התביעה. אספו ככל יכולתכם חומרים הקשורים לטיפול הרפואי שעברתם, מסמכים רפואיים, הצהרות חתומות על ידיכם ועל ידי הרופאים ומסמכים המעידים כי הנזק נגרם בעקבות הטיפול המדובר.

פיצויים במידה ונמצאה רשלנות רפואית

במקרה ובית המשפט יפסוק לטובתכם דעו כי אתם יכולים לקבל פיצויים כספיים אך באותה מידה הרופא או המוסד הנתבע עלולים להיענש בחומרה.

לסיכום, עורך דין רשלנות רפואית טוב הוא המפתח להצלחת התביעה. יכולתו להוכיח כי הנזק המדובר נגרם בעקבות הטיפול וכן לאסוף נפגעים ותלונות נוספות על אותו המטפל חשובים מאד ויכולים אפילו לעזור להשגת פשרה בין הצדדים ללא צורך בבית משפט.