טיפולי שיניים מסוגים שונים במודיעין

במאמר זה נסקור סוגים שונים של טיפולי שיניים שנדרשים לנו בסיטואציות שונות. בגדול, טיפולי השיניים מתחלקים בין פציינטים שמתחזקים נכונה את הפה שלהם אך מועדים מדי פעם, וזקוקים לטיפולים כמו סתימה או טיפול שורש לעתים מזדמנות. לעומתם, ישנם פציאנטים שהביאו להזנחה מתמשכת של הפה שלהם שהצריכה תהליך של שיקום פה מן המסד ועד לטפחות. פציינטים כאלו נדרשו לעבור סף כאב גבוה ולהיות מחוייבים בהוצאות טיפול גבוהות מנשוא. להלן סוגים שונים של טיפולים לשני סוגי הפציאנטים:

טיפולי שיניים סטנדרטיים

במסגרת ההליכים הסטנדרטיים מתאפשר לכם לעשות מגוון רחב של טיפולי שיניים במודיעין אשר קשורים למיקום נקודתי בו אותרה בעיה כלשהי:

1. סתימה בשן – תולדה של חור בשן שגורם לכאב מתמשך. אם אכן מאובחן חור בשן, וזו הבעיה היחידה בפה, סביר שהרופא יאשר כי הפה מתוחזק כמו שצריך ויטפל נקודתית בבעיה. הטיפול הנדרש הוא ביצוע סתימה: הנחת אבן אמלגם או חרסינה על כותרת השן או היכן שהתגלה החור. הדבר מצריך הרדמה קלה ולאחריה את ביצוע הטיפול על תומו.

2. טיפול שורש – טיפול שזקוקים לו פציאנטים אשר העששת ממנה הם סובלים חצתה את גבול החלק החיצוני של השן לחלק הפנימי תוך פגיעה בעצבים ובשורשי השיניים. במסגרת הטיפול מבצע הרופא חור יזום בשן לשם סילוק העששת וניקוי החלק שהותקף בעששת באופן סטרילי. לאחר מכן הוא מבצע סתימה כמו בטיפול סתימה סטנדרטי. ניתן לבצע כל אחד מטיפולים אלו גם לבנים שלכם ולגיל הרך על ידי קביעת תור עבור רופא שיניים לילדים במודיעין.

טיפולי שיניים במסגרת הליך שיקום הפה

במסגרת שיקום הפה נדרשים סוגים שונים של טיפולם אשר ביצועם מותנה בטיפולים קודמים. למשל, לא ניתן להשתיל שתל בחלל הפה ללא הרמת סינוס לעיבוי העצם, במידה והעצם שקיימת בחלל הפה דלה מדי. להלן מספר טיפולי שיניים במודיעין במסגרת שיקום הפה:

1. עקירת שן – מבוצעת לאחר שלא נמצא פתרון אחר לבעיה שנגרמה לשן, כולל אי אפקטיביות בביצוע טיפול שורש. הסיבה השנייה יכולה להיות עקב צמיחה עקומה של שן בינה או צמיחה של שן אשר סמוכה לשן בינה שלא בצורה טובה. העקירה היא ניתוח לכל דבר ועניין, גם אם מדובר בעקירה סטנדרטית ולא כירורגית.

2. הרמת סינוס – מתבצעת באזור חלל הפה היכן שהשן כבר נעקרה. כאשר לא מדובר בשן בינה יש צורך לקבע שן מלאכותית שתשמש אתכם בלעיסה. על מנת לעשות זאת יש צורך לבצע הרמת סינוס אם התגלה שאין מספיק עצם בלסת שמתחת לשן. הרמת סינוס במודיעין מתבצעת בשיטה פתוחה, סגורה או פולשנית בהתאם למצב חלל הפה. השיטה הפולשנית היא פרי פיתוח של חברת MAXILLENT: שיטה חדשה במסגרתה שתל השן והרחבת העצם מבוצעים בו זמנית, עם תעלה בשתל שתפקידה לעבות את העצם.

3. השתלת שתלים – טיפול שמבוצע לאחר שבתהליך הרמת סינוס במודיעין דאג הרופא לעיבוי העצם בלסת, או שהעצם כבר נמצאה עבה דיו. במסגרתו מוחדר שתל שמאפשר הנחת שן תותבת עליו בשלבים מאוחרים יותר.