כיצד מזהים רשלנות רפואית בלידה

כאשר החלום מתנפץ על קו הסיום

לרוב, תשעה חודשי הריון גדושים בהתרגשות וצפייה צריכים להסתיים באושר עילאי עבור הוריי התינוק המצופה. אך למרבה הצער, לפעמים מתרחשים מקרים מצערים הפוגעים באושר ומשנים את מסלול חייה של משפחה שלמה. אחוז גבוה של המקרים שבהם האם או היילוד נפגעים באופן בלתי הפיך בעת הלידה, נובעים מטעויות של גורם רפואי האחראי על הטיפול בהם.

את המקרים האלה מכנים רשלנות רפואית בלידה, ובעזרת צוות עו"ד בקי בתחום ותיעוד רפואי רלוונטי, הנפגעים יכולים לתבוע את האשמים ברשלנות הרפואית.

שני סוגי המקרים של רשלנות רפואית בלידה

מטבע הדברים, לידה סובבת שני גורמים חשובים: האם והיילוד. לכן, אפשר לקבוע שקיימים שני סוגים עיקריים של רשלנות רפואית בלידה: רשלנות רפואית שפוגעת באם ורשלנות רפואית שפוגעת ביילוד. גם במקרה של האם וגם במקרה של היילוד, ניתן לטעון לרשלנות רפואית מצד הרופא המטפל או מצד הצוות הרפואי בזמן הלידה. בשני המקרים, הנזק יכול לנבוע מטיפול לא נכון או אי אבחנה נכונה מצד הרופא המטפל, או מטעויות שנעשו בזמן הלידה ע"י הצוות הרפואי בחדר הלידה.

רשלנות רפואית הפוגעת ביילוד

רשלנות רפואית שכתוצאה ממנה היילוד נפגע בנזק בלתי הפיך, יכולה להיות, אי טיפול במצוקה של העובר בזמן הלידה או באי אבחון של מום בעת התפתחותו ברחם. בזמן הלידה כאשר הרחם מתכווץ או בעת מהלכו של ציר, זרימת הדם מהאם לעובר דרך השלייה מאיטה וגורמת להפחתה בכמויות החמצן שהעובר מקבל מהאם. העדר חמצן לאורך זמן ארוך, יכול לגרום לנזק מוחי לתינוק, שהינו נזק בלתי הפיך.

רשלנות רפואית הפוגעת באם

רשלנות רפואית הפוגעת באם מתרחשת במספר מקרים. במקרה הקשה ביותר, הפגיעה יכולה להוביל למותה של האם בזמן הלידה או בסמוך אחריה. למשל, סיבוך חמור כתוצאה מתסחיף מי שפיר. סיבה נוספת, היא מתן מנה תרופתית כמו פיטוצין בלתי מבוקרת שעלולה לגרום לקרע ברחם ולסכן את חיי האם. על התובעים בתביעה בגין רשלנות רפואית לידה להוכיח שהפגיעה באם או ביילוד, נבעה מרשלנות רפואית מצד גורם רפואי שהיה אחראי על הטיפול באם ובתינוק בזמן היריון או לידה.

Sorry, comments are closed for this post.