עלויות טיפול למתיחת פנים

עלויות טיפול למתיחת פנים

מתיחת פנים הוא למעשה מושג המתאר מצב של העלמת הקמטים מן הפרצוף. השימוש במילה מתיחה עלולה ליצור בלבול ולחשוב שהדרך היחידה להשיג את המתיחה היא באמצעות ניתוח פלסטי שמותח הלכה למעשה את העור. האמת היא שאפשר לבצע את המתיחה הזאת גם בצורות שונות, פחות חודרניות ופחות "רפואיות". לכל דרך יש ההשלכות שלה, לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות שלה, ולכל דרך יש גם את ההשלכות הכלכליות שלה. כבר בשלב הזה, כדאי לומר שהדברים הם לא תמיד כפי שהם נראים במבט ראשון, ודווקא הטיפול היקר ביותר בטווח הקצר, יכול להתברר כטיפול הזול ביותר בטווח הארוך, אך גם זמינות הכסף בהיקף הנדרש הוא שיקול שעלינו לבצע.

עלות גבוהה אך חד פעמית

לצורך דוגמה, ניקח שתי אפשרויות לביצוע מתיחת פנים. האחת היא ניתוח פלסטי, והשנייה היא שימוש בקרמים ייעודיים להעלמת קמטים. ניתוח פלסטי הוא עניין יקר שבו אנו נדרשים להיפרד בבת אחת מסכום כסף גבוה במיוחד. הניתוח כרוך בבדיקות והכנות, ולבסוף גם בתהליך החלמה קצר יחסית, שלאחריו מתקבלות תוצאות הקבע שילוו אותנו בשנים הבאות. במחשבה ראשונה, אפשרות זו נראית האפשרות היקרה ביותר, אך כדי להבין את המשמעות הכספית האמתית, יש לבחון תחילה גם את האפשרות השנייה.

עלות מצטברת לאורך שנים, לרמות גבוהות במיוחד, לקבלת מידע נוסף על מתיחת פנים לחצי לאתר של ד"ר רובינפור מנו מוותיקי המנתחים בישראל 

האפשרות השנייה, כאמור, היא טיפול באמצעות קרמים ייעודיים להעלמת קמטים. המדובר בקרמים מקצועיים מאוד המיוצרים על ידי חברות הקוסמטיקה המובילות בעולם. קרמים אלה מכילים סדרה של חומרים המיועדים להעלים את הקמטים בטיפול יום יומי, ומחירם אינו דומה כלל וכלל לקרם פנים רגיל. הטיפול עצמו דורש מאיתנו תשומת לב יום יומית, והתוצאות בדרך כלל טובות, אם כי אינן מובטחות.

בהנחה שמתחילים את הטיפול בסביבות גיל חמישים פלוס, הרי שצפויים לנו מספר עשורים נוספים של מריחת קרמים בתדירות יום יומית. בחישוב פשוט, העלות המצטברת של רכישת הקרמים לאורך השנים יכולה לעבור בקלות את העלות של הליך כירורגי, ודווקא האפשרות שנראתה לנו זולה יותר בטווח הקצר, יכולה להתברר כאפשרות היקרה ביותר בטווח הארוך.