כיצד תפטרו מפטרת בציפורניים?

פטרת בציפורניים יכולה להיות עניין לא נעים בכלל, ריח רע מופק מציפורני הרגליים, הציפורניים עצמן עשויות להחליף צבעים, לשנות צורה או אפילו לנשור. פטרת ציפורניים הינה תופעה נפוצה בקרב אנשים העובדים בתנאי לחות או נאלצים לנעול נעלי עבודה סגורות ולא מאווררות במשך כל היום. שכיחות התופעה עולה עם הגיל. ככלל הטיפול בפטרת בציפורניים עשוי להיות ממושך מאוד ולעמוד על מספר חודשים עד שנה. להלן הדרכים השונות הקיימות לטיפול, משך הטיפול ומידת יעילותו.

טיפול חיצוני

השיטה הנפוצה ביותר של טיפול בפטרת בציפורניים הינה משחות וקרמים אשר מורחים על גבי הציפורניים. הבעיה בשיטה הזאת הינה שהמשחה מתקשה לחדור אל מתחת לציפורן- מרחב גידולה של הפטרת ולכן לוקח זמן עד שהמשחה פועלת את פעולתה. טיפול במשחה יכול להגיע לשנה כאשר ישנו צורך בשימוש מתמיד במשחה. בתום הטיפול הפטרת אמורה להיעלם לגמרי.

שיטה נוספת לטיפול חיצוני הינה לק רפואי. הלק הרפואי הינו שכלול של המשחה . זהו לק שקוף הפועל ישירות על הציפורן. השימוש בלק כרוך במריחת הלק מדי כמה ימים לאורך תקופה ארוכה. לרוב ניתן להיפטר לגמרי מהפטרת בעזרת הלק מהר יותר מאשרת בעזרת המשחה.

מלבד הלקים והמשחות הניתנות דרך הרפואה הקונבנציונלית ישנן משחות טבעיות לטיפול בפטרת בציפורניים המבוססות על עקרונות הרפואה האלטרנטיבית. משחות אלו משתמשות בסגולותיו האנטי בקטריאליים של עץ התה. הם נחשבות יעילות אך משך הטיפול ומידת ההצלחה טרם נבדקו באופן מסודר.

טיפול פנימי

שיטה נוספת הקיימת ברפואה הקונבנציונאלית הינה טיפול בתרופות. טיפול בתרופות לרוב יינתן רק כאשר השיטות האחרות לא עוזרות או כאשר ישנה התפשטות של התופעה לעור כף הרגל ולכפות הידיים. הטיפול בתרופות אורך מספר חודשים.

לייזר

התפתחות הרפואה באמצעות לייזר הולכת ונוסקת ולאחרונה התפתחה גם שיטה לטיפול בפטרת בציפורניים באמצעות לייזר. טיפול באמצעות לייזר הינה שיטת הטיפול הקצרה ביותר כיום והיא אורכת כשלושה שבועות בלבד. לרוב השיטה הזאת מצאת כיעילה אך יש מקרים בהם הטיפול לא מצליח- לרוב בשל נדידת הפטרת לאזורים סמוכים לציפורן.

אם אתם סובלים מבעיית הפטרת לאורך תקופה ארוכה מומלץ מאוד לגשת לביקור אצל רופא ולהיוועץ עמו באשר לדרכים הנכונות עבורכם לטיפול בבעיה.