מדוע סוללות למכשיר שמיעה הן כה מיוחדות?

אם נדמיין לרגע מכשיר שמיעה המיועד להחדרה לאוזן הזעירה של ילד קטן או אפילו תינוק, לא יישאר לנו אלא להתפעל מהטכנולוגיה המדהימה שליוותה כל צעד בייצור המכשיר הקטנטן הזה. למכשירי שמיעה, הן לילדים קטנים והן למבוגרים, ישנן תכונות מיוחדות וחשובות שבלעדיהן לא יוכלו המכשירים לתפקד כיאות ולהקל לאין שיעור על חייו של האדם כבד השמיעה. אחד הרכיבים החשוב ביותר הן סוללות למכשיר שמיעה ואין מדובר בסוללות רגילות שמתאימות גם למכשירים אחרים, אלא רק למכשירי שמיעה.

מכשירי השמיעה אמורים לתפקד לאורך פרק זמן ארוך עד שיהיה צורך להחליף את הסוללות, לכן הסוללות – למרות היותן קטנות ביותר, צריכות להיות עמידות במיוחד. בנוסף, מפאת היותן סוללות למכשיר שמיעה, הן אחראיות לתפקוד פונקציות רבות בתוך מכשיר השמיעה, כמו למשל מגבר, מיקרופון ובמכשירים מסוימים גם רסיבר, והחוזק שלהן עומד ביחס הפוך לגודלן הזעיר. הסוללות מגיעות בחבילות של כמה סוללות בכל חבילה על מנת שלא ייווצר מצב שבו המטופל נותר ללא סוללות כלל ואינו יכול להשתמש במכשיר השמיעה.

היכן לרכוש סוללות למכשיר שמיעה?

רצוי מאד לדבוק אך ורק בסוג הסוללות שמותאמות למכשיר, מפני שהן הסוללות שהומלצו על ידי קלינאיות התקשורת שהתאימו את מכשיר השמיעה למטופל. סוללות אחרות עלולות להזיק הן לשמיעה של המטופל והן למכשיר עצמו ולא כדאי להסתכן. את הסוללות של מתאימות למכשירי השמיעה השונים רוכשים בדרך כלל במכון השמיעה שהתאים את המכשיר ועובדי המכון יהיו אלה שידאגו להחזיק מלאי מספיק של סוללות עבור הלקוחות שלהם.

 

הסוללות העמידות ביותר מחזיקות מעמד כ- 14 ימים, תלוי בעוצמת העבודה של המכשיר והפונקציות שהוא אמור לתת. לדוגמא, ישנו מכשיר המורכב הן מאוזנייה, הן ממיקרופון והן מרסיבר לסינון הקולות והצלילים. ניתן להבין שבמכשיר זה ישנן פונקציות רבות שצריכות לפעול כל הזמן ולכן הסוללות ייגמרו מהר באופן יחסי. לא כדאי לשחק עם סוללות למכשיר שמיעה על מנת שלא לקלקל את המכשיר, שממילא אינו זול כלל ועיקר. ללא סוללות המכשיר לא יעבוד וזה לא מומלץ.