מדוע פציינטים נזקקים לניתוחים פלסטיים? כל הסיבות

לעתים – ייתכן כי נגיע למסקנה שאנו זקוקים לניתוח פלסטי. הדבר יכול לנבוע ממספר סיבות נראות לעין. בראש ובראשונה – ישנו השיקול של הנראות. כאשר אנו מבחינים כי מבנה האוזן, האף או הפנים אינו שכיח, ואף יוצר חריגות ביחס לכלל, ככל הנראה לבקש לשנות זאת בהתאם לנורמה באמצעות ניתוחים פלסטיים. הסיבה השנייה – רפואית יותר. ישנם ניתוחים רפואיים אשר תוצאתם הסופית היא גם שינוי במראה הפלסטי של האיבר אותו מנתחים. הדוגמה השכיחה ביותר היא ניתוח יישור מחיצות באף – ניתוח שגם מרפא את האף ומשפר את אופן הנשימה דרכו וגם יוצר מראה פלסטי תקין יותר באף המנותח.
ניתוחים פלסטיים – הרצון לשנות את המראה החיצוני
לסיבה זו ניתן לשייך מספר מקרי מבחן: תלמיד בית ספר עם אוזניים עקומות, אדם שגילה שבגיל מבוגר אך בתקופת בחרותו יש לו קמטים על הפנים, וכד'. במקרים כאלו מומלץ לבצע ניתוחים פלסטיים לשינוי תוואי האיבר הסורר, או מתיחת פנים באמצעות פיסול ללא ניתוח או באמצעות ניתוח פלסטי. כיום, במאה ה- 21 החשיבות של מראה אטרקטיבי בעלת ערך עליון לכולנו, ולכן פציינטים רבים פונים למנתחים פלסטיים על מנת לשוב לדרך המלך מבחינה זו.
ניתוחים פלסטיים – ההיבט הרפואי
ישנם מקרים בהם צורך רפואי לתקן תופעה בגוף האדם – פותר גם בעיה פלסטית. כזה הוא למשל ניתוח מחיצה באף. מהו הניתוח ולמי הוא מיועד? לפציינטים שגילו שהם מתקשים בנשימה, והרופא גילה שההפרדה בין מחיצות האף אינה עומדת במרכז האף כבעבר. נדרש ניתוח יישור מחיצה. הניתוח גם ייצור נחיריים בגודל סימטרי, ולא אחד על חשבון השני, וגם ישפר את הליך הנשימה הסדור. מכאן – שנפתרה גם בעיה רפואית וגם בעיה פלסטית באותו התהליך.
כיצד נדע למי לפנות?
על מנת לאתר מנתחים פלסטיים מומלצים חשוב לבחון מהו הרקורד של המנתח, במי הוא טיפל בעבר, כמה אחוזי הצלחה היו לו, והאם המנותחים הקודמים היו מרוצים מהשירות. ניתן לבצע את הבדיקה תוך שיחה עם מנותחים קודמים עצמם או קריאת ספרות רפואית העוסקת במקרי מבחן קודמים של ניתוחים פלסטיים מהסוג הנחוץ לכם.