מהלך ניתוח הגדלת חזה

מהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פלסטי נפוץ המשנה בהליך קצר את המראה החיצוני ומשפיע פסיכולוגית על ביטחון עצמי ודימוי. לדעת הרופאים ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים צעירות הסובלות מאי התפתחות החזה, נשים אחרי לידה והנקה ונשים הזקוקות לחזה גדול מסיבה מקצועית. לאחר בדיקת השד יחליט הרופא המנתח לגבי סוג הניתוח, מיקום השתל ביחס לשריר, גודל השתל וצורתו. החלטה לגבי גודל וצורה יכללו את רצון המטופלת ובתיאום איתה.
הכנות לניתוח

לפני ניתוח הגדלת חזה תקבע פגישה בין המטופלת והמנתח הפלסטי. בפגישה זו יסביר הרופא את התהליך, יתאם ציפיות עם הלקוחה, יבדוק האם יש צורך גם בהרמת חזה ויבצע בדיקות כלליות. כמו כן, הלקוחה תשלח לבדיקת דם כולל תפקודי קרישה ובדיקה אצל כירורג שד ובהתאם לצורך ממוגרפיה. יש להגיע לניתוח לאחר צום מלא ולפני כניסה לחדר הניתוח יסמן הרופא בטוש את המיקום בו יבוצע החיתוך. ניתן לבקש תמונת "לפני" למען תיעוד והשוואה לתוצאה של אחרי הניתוח.
יום הניתוח

ניתוח הגדלת חזה מבוצע בהרדמה מלאה ונערך בין ארבעים דקות לשעה. אנטיביוטיקה נגד זיהומים מוחדרת לווריד ואז הרופא המנתח יבצע את החיתוך בהתאם לסימון ויתחיל בתהליך הפרדת רקמות. בסיום שלב זה המנתח יוצר כיס אליו יוכנס השתל, יתפור את החתך ויחבוש את החזה בתחבושות לחץ או בחזייה אלסטית מיוחדת. השתל יוחדר דרך קפל תת שדי, דרך בית השחי או דרך היקף הפטמה. החבישה תפסיק את הדימום ותקבע את השתל.
עם סיום הניתוח נשארת המטופלת תחת השגחה למשך מספר שעות ויכולה להשתחרר לביתה.
החלמה, בימים הראשונים הכאבים הולכים ופוחתים אך נשארת רגישות ומעט כאב בעת הנפה והרמת ידיים.
בשבועות הראשונים שלאחר ניתוח סרטון הגדלת חזה החזה נותר רגיש למגע. עיסוי חזה יעזור לשיפור זרימת הדם והקלה בנפיחות, ובתוך שבועות מספר ניתן לחזור לפעילות רגילה. תוצאה סופית מתקבלת לאחר חודש וחצי למרות שכבר לאחר שבוע ניתן לראות פחות או יותר את התוצאה הסופית. הצלקת נשארת גלויה יחסית אך כמעט ונעלמת במשך תהליך ההחלמה.