מה בין שיטות הרזיה ובין שמחת החיים שלכם?

כמה פעמים קרה לכם שהתבוננתם במראה ולא אהבתם את מה שאיתם? כוודאי אתם מכירים את התחושה. אם עד כה היסיתם את עצמכם ונזפתם בעצמכם על הביקורת העצמית, סביר להניח שהחמרתם את הבעיה. כעס, ביקורת ושיפוטיות אינם הדרך להתמודד עם אי שביעות רצון מהמראה החיצוני שלנו. יש דרכים טובות יותר ובהקשר של בעיית משקל למשל, הדרך הנכונה היא להתחיל בתהליך של דיאטה. המאמר הבא מסביר מעט על שיטות הרזיה שונות ומציע כמה הצעות.

לא לפחד מדיאטה

יש אנשים שרק לשמע המילה דיאטה רוצים לגשת לארון הממתקים ולהתחיל לזלול. למי שלא יודע דיאטה היא תהליך שבו אדם מפתח מודעות והבנה של המקרו לבעיות המשקל שלו ומצליח לדחות סיפוקים ולהעמיד את האוכל במקורם אחר בסדר העדיפויות שלו. עבור מרבית האנשים שסבלים מבעיית משקל, אוכל הוא מרכז החיים. הוא מקור לנחמה, לפורקן והוא מסמל עבורם פיצוי. משום כל מבין כל אותן שיטות הרזיה שקיימות כיום בשוק, השיטות הטובות ביותר הן אלה ששמות דגש על התהליך, על המודעות ועל השינוי שעובר האדם.

ההבנה של התהליך

בניית תפריט דיאטה לבדה אינה מספקת, וגם אם תהיו מצוידים במאות מתכונים דיאטטיים מתוך אתרי דיאטה באינטרנט הרי שאין זה מספק. דרושה ההבנה כי מדובר על תהליך של שינוי שאתם מוכנים להעניק לעצמכם במתנה. הרזיה היא רק התוצאה של השינוי שאתם מייחלים לעצמכם שיש בו יורת מדעות, יותר ביטחון ואהבה אמתית לעצמכם. אין דיאטה קלה אך ההבנה הזו לבדה יכולה להקל עליכם משמעותית את הדרך לירידה במשקל. יתר על כן, אם תהיו עסוקים כל העת בהרזיה עצמה הרי שתסבו לעצמכם תסכול רב.

לא לחשוב על תוצאות

במקום זה מוטב לחשוב על תזונה נכונה ועל שמירה על הבריאות, על תהליך של ניקוי הגוף שלכם על ידי מתכונים דיאטטים טובים וטעימים. קבוצות כמו שומרי משקל או הדיאטה של מירי בלקין עדיפות לאין שיעור על דיאטה און ליין מפני שהן מאפשרות לכם לעבור את התהליך עם אנשי מקצוע ועוד אנשי אחרים שמתמודדים עם אותה בעיה. זהו תהליך מעתים שבו אתם מאפשרים לעצמכם שינוי של ממש.