ניתוח פלסטי רפואי

ניתוח פלסטי רפואי או קוסמטי זו פרוצדורה ממכרת

אין מנתח פלסטי שלא מכיר את התופעה. אין מנתח פלסטי שלא נדרש להתמודד עם זה מדי יום. אנשים מתמכרים לניתוחים פלסטים ודורשים לעבור עוד ועוד הליכים כירורגים לשיפור המראה
האלופה
סנדי ג'קסון היא אמריקאית בת חמישים וחמש, אין לה שם קשר משפחתי למייקל ג'קסון הזמר המנוח אבל כמוהו גם היא התמכרה לניתוחים פלסטיים. ג'קסון, סנדי לא מייקל, מחזיקה בשיא עולמי. גופה עבר לא פחות מחמישים ושניים הליכים כירורגים פלסטיים בשנים האחרונות. העלות – עשרות אלפי דולרים. התוצאה הסופית דוקא בסדר. בניגוד לג'קסון הזמר שחלקים מגופו התעוותו כתוצאה מהניתוחים הפלסטייםהמרובים סנדי ג'קסון דוקא נראית מעולה בהתחשב בגילה. נו טוב. בצילומים היא נראית מעולה לכו תדעו מה מסתתר מתחת לשכבות האיפור.
זהירות ניתוח ממכר

המחוקק דורש מיצרני הסיגריות להדפיס על חפיסת הסיגריות אזהרה שניקוטין הוא חומר ממכר. נכון להיום רוב המנתחים הפלסטייםובעלי המכונים הקוסמטיים עומדים בפרץ ומונעים טיפולים כירורגיים מיותרים בלקוחות שמגיעים אליהם. אבל אולי זה דוקא רעיון לא רע. אולי צריך לדרוש מהמרפאות הקוסמטיות לתלות בחדר ההמתנה לרופא אזהרה מהתמכרות לניתוחים.
למה ועד כמה זה ממכר
למה בעצם ניתוח פלסטי זו תופעה ממכרת? לניתוח פלסטי מגיעים מראש אנשים שצורתם החיצונית חשובה להם במידה כזו שהם מוכנים להתמודד עם הפחד ואי הנוחות הכרוכים בטיפול. להתמודד עם העלות הכספית ועם המשמעויות שנגזרות מתקופת ההחלה שאיננה תמיד קצרה ופשוטה. חלק מהציבור הזה קנאי למראה גופו במידה כזו שניתוח פלסטי ראשון שמביא עימו שיפורים במראה החיצוני יוצר רעב לא נשלט לניתוח פלסטי שני ולניתוח פלסטי שלישי ורביעי.
החובה להגיד לפצינט לא
המנתחים הפלסטיים שמתמודדים עם התופעה נדרשים לגלות אחריות ואסרטיביות. כיום 13 אחוז מהפצינטים שעוברים ניתוח פלסטי ראשון עוברים ניתוח פלסטי שני. רבים מהמבקשים לעבור את הטיפול השני נדחים. הסיבות לדחיה, חוות דעת רפואית מקצועית לפיה הרפואה הקוסמטית בעידן הנוכחי העניקה למנותח את המקסימום וניתוח פלסטינוסף יהיה מיותר. סיבה שניה תחושת הרופא שהדורשים את הניתוחים הפלסטייםהנוספים נקלעו למצוקה נפשית ודרישתם איננה סבירה ואיננה רציונלית . הרופא מנסה להסביר לפצינטית העקשנית שגופנו איננו דומה לדירה שמפונת מתכולתה ומעוצבת מחדש. לנסר עצם באף או לגזום עודפי עור זה לא כמו לבצע פינוי דירהמרהיטים שהפכו יום אחד למיושנים ולא אופנתיים. לפעמים המסר עובר ולפעמים לא. במקרים קיצוניים מטופלים כפיתיים נשלחים לשוחח עם פסיכולוג או אנשי מקצוע שתחום התמחותם בריאות הנפש.