ניתוח פלסטי

מהו ניתוח פלסטי ?

ניתוח פלסטי הוא פעולה כירורגית המתבצעת ע"י מנתח פלסטי מוסמך, שמטרתה לבצע שינוי קוסמטי באיבר מסוים בגופו של אדם, שגורם לו למבוכה או הפרעה תפקודית בשל פגם מולד, תאונה או מחלה. ניתוח פלסטי משפיע מאד על איכות חייו של המנותח הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. פיזית – הוא מתפקד טוב יותר וגם נראה טוב יותר, ונפשית – בטחונו העצמי עולה והדבר משפיע על תחומים רבים בחייו כמו חיי חברה, עבודה, חיי משפחה ועוד.
מהם סוגי הניתוחים הפלסטיים העיקריים?

קיימים סוגים רבים מאד של ניתוחים פלסטיים, אך הם מתחלקים לשני סוגים עיקריים. הראשון – ניתוח פלסטי לצרכי שיקום ושחזור כמו למשל שיקום או שחזור שד לאחר ניתוח להוצאת גידול, או שיקום ושחזור גפיים או איברים אחרים שנקטעו לאחר תאונה או פיגוע. השני – ניתוח פלסטי לצרכים קוסמטיים, כמו למשל ניתוח הגדלת חזה או ניתוחי אף, שנחשבים לניתוחים הקוסמטיים הנפוצים ביותר, והופכים אנשים רבים למאושרים יותר.
ניתוח פלסטי לצרכי שיקום ושחזור

מנתח פלסטי שמבצע ניתוח לצרכי שיקום ושחזור, עוסק יותר בצד הרפואי של הניתוחים הפלסטיים. במהלך ניתוח כזה הוא מתקן מומים מולדים, פציעות קשות כתוצאה מתאונות, פיגועים או פציעות במהלך קרב. פעמים רבות במקביל לצורך הרפואי קיים גם צורך אסתטי, ובמקרים כאלה הניתוח הפלסטי נותן מענה כפול לבעיה. ובכל זאת, עדיין רובם המכריע של הניתוחים מהסוג הזה מיועדים לאיחוי איברים שנקטעו ועצבים שנקרעו, ומדובר בפעולה כירורגית עדינה וממושכת שבסופה קיים סיכוי גדול של חזרה לתפקוד תקין.
ניתוחים פלסטיים לצרכים קוסמטיים

ניתוחי הגדלת חזה, ניתוחי אף, שאיבות שומן, מתיחת פנים, מתיחת בטן וכו' – נחשבים לניתוחים פלסטיים שנועדו לצרכים קוסמטיים בלבד. מנתח פלסטי שמבצע כמות רבה של ניתוחי הגדלת חזה או ניתוחי אףמגיע לרמת מיומנות גבוהה מאד ולתוצאות נפלאות. בסופו של דבר, מסתבר שגם בתחום הפלסטיקה יש מקום להרבה דמיון ויצירתיות, הגם שמדובר בעבודה מדויקת להפליא הכרוכה בהרבה מאד אחריות. ניתוחי אף או ניתוחי הגדלת חזה מוצלחים בהחלט יכולים להיחשב למלאכת מחשבת.
סרטון ד"ר מאייר יצחק על הגדלת חזה