על פועלו ההומניטרי הבינלאומי של פרופ' אייל וינקלר

במאמר זה נרחיב מעט אודות פועלו ההומניטרי הבינלאומי של פרופ' אייל וינקלר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים שיבא תל השומר. וינקלר, אשר נסע לכל העולם והעניק טיפולי חירום לאוכלוסיות נזקקות, שידן אינה משגת לממן את הטיפול לבדן – ללא ספק ראוי לשבח על פועלו. במאמר זה נפרט מעט אודות המפעל שלו מעבר לים, ועל פועלו הלכה למעשה בכל נקודה בה שהה.

נפאל ווייטנאם

אייל וינקלר ביקר במדינות אלו וביצע ניתוחים לילדים שסבלו מקרעים בחייך ובשפה. ילדים אלו היו במצוקה ועוני נוראיים ללא דרך לצאת מעסק הביש שלהם אלמלא הופיע פרופ' וינקלר ב- ד' אמותם. וינקלר הציל ילדים רבים במדינות אלו והחזיר להם את היכולת להניע את שפתיהם בבטחה וללא כאבים.

פרו ואזור האמזונס

על מפעלו של פרופסור וינקלר בדרום אמריקה מעטים יודעים. בדומה לפועלו במזרח הרחוק, גם באזור זה הוא טיפל בילדים עניים אשר סבלו מבעיות בחייך ובשפה. הנתון המדהים היה התיעוד לפיו גם במקומות כה נידחים אשר אינם נהנים מעודף הגיינה שמר פרופ' וינקלר על התקן הרפואי המחמיר והצליח להחזיר ילדים רבים לחוף המבטחים של הרפואה המודרנית.

אפריקה

נודעה גם נסיעתו של אייל וינקלר לקונגו לטיפול בנפגעי כוויות אשר ארעו בעקבות שריפה. השריפה פרצה בזמן שהמונדיאל התקיים במדינה האפריקנית בתוך זמן לא ארוך הצליח פרופ' וינקלר לטפל בילדים, נשים ואזרחים מסוגים שונים ולהסיר מהם את איום הכוויה שאיים לכלותם.

פרופ' וינקלר והרפואה הבינלאומית

בכך שנסע לכל קצוות תבל לטפל בנזקקים קשים, הוכיח פרופ' וינקלר שהוא מעל לכל – איש אוהב אדם אשר דואג לצרכיהם של נפגעים מכל העולם. תמונת המצב אותה תיאר לנו וינקלר אודות ילדים שנפצעו פציעות לא קלות בשפה ובחייך במזרח הרחוק, או נכוו כוויות קשות במונדיאל האפריקני היא ללא ספק תמונת מצב קשה ולכל הפחות מרתיעה. הנכונות לבוא ולעזור להציל מספר כה גבוה של מקומיים מוכיחה שוב ושוב כי מדובר בכירורג ורופא קוסמטי אשר ניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות בנושאים הרפואיים בהם התווה את ניסיונו.