רשלנות רפואית באבחון סרטן

ישנם כאלו אשר יטענו כי מקרים של רשלנות רפואית באבחון מחלות, ובפרט במקרה של אבחון מחלות סופניות וקשות כמו מחלת הסרטן, הם הסיוט הגדול ביותר של כל מי שבא במגע עם צוות רפואי כלשהו במרכז רפואי כזה או אחר. הנזק אשר עלול להיגרם לאדם בשל אבחון מחלות שגוי – בין אם השגיאה היא לכאן או לכאן – עלול להיות עצום ואף קטלני, מן הסוג של הנזקים ששום פיצוי כספי לא יוכל לספק, ולכן זהו חשש גדול מאוד של פציינטים רבים אשר נבדקים על ידי הרופאים שלהם.

ההבדל בין רשלנות רפואית לבין טעות באבחנה

ישנו הבדל בין מקרה ברור של רשלנות רפואית לבין מקרי קצה של טעות באבחנה, אשר היתה יכולה לקרות גם ללא מקרה שבו מואשם המאבחן ברשלנות. במקרה שבו הרופא, או מאבחן מסוג אחר, איננו סוטה מרמת הזהירות הסבירה והנורמלית בנסיבות המקרה, הוא איננו מואשם ברשלנות, משום שנהג כמצופה ממנו. לדוגמא, רופא במדינה או באיזור בו אין מספיק אמצעים וכלים בכדי לבדוק בצורה אמינה לחלוטין האם האבחנה שלו אכן נכונה, אשר מאבחן פציינט בעזרת הכלים אשר נתונים לו, לא יכול להיות מואשם ברשלנות, משום שנהג כפי שכל רופא סביר אחר היה נוהג.

אתם בטוחים שבמקרה שלכם היתה רשלנות רפואית? החוק לצדכם

החוק במדינת ישראל מכיר במקרים של רשלנות רפואית ומחייב הענקת פיצויים לנפגע הרשלנות. במקרה ובו אתם חושבים שיש מקום לבדיקת מציאותה של פעולה רשלנית מצד הצוות הרפואי אשר טיפל בכם, מומלץ מאוד שתפנו לעורך דין כלשהו אשר מתמחה בדיני נזיקין באופן כללי או אפילו באופן ספציפי במקרי רשלנות מן הסוג הזה. אותו עורך דין יוכל לתת לכם חוות דעת מקצועית ואמינה בכל הנוגע לזכויות שלכם ולסיכויים שלכם לקבל את אותם פיצויים, לאחר שהוא ישמע מכם את השתלשלות האירועים. בשל היכרותו המעמיקה עם החוקים והתקנות הרלוונטיים למקרי הרשלנות הרפואית, אותו עורך דין יוכל להעריך באופן כללי האם בכלל כדאי לכם להגיש תביעה ולהתעקש על קבלת פיצויים כספיים.