רשלנות רפואית במהלך ניתוחים פלסטיים

 

רשלנות רפואית במהלך ניתוחים פלסטיים

לדאבוננו הרב כיום ניתן להבחין בלא מעט ניתוחים פלסטיים או הליכים קוסמטיים למיניהם שלא הניבו את התוצאות הרצויות ולא הצליחו להביא לשיפור המבוקש במראה. לעתים קרובות הדבר נובע עקב התנהגות רשלנית של המנתח או הצוות הרפואי. מומחים בתיקי רשלנות רפואית כמו עורכי דין רשלנות רפואית יוכלו לבדוק את המקרה ולזהות האם הוא יכול לשמש כעילה עבור הגשת תביעת פיצויים בפני בית המשפט. תביעות רשלנות רפואית הן מורכבות מאד ומחייבות ידע והיכרות מעמיקה עם התחום, מיומנות וניסיון של שנים.

האם ישנה עילה לתביעה?

כאמור לא כל הניתוחים הפלסטיים מסתיימים בהצלחה ומצליחים לעמוד בהתחייבויות הקודמות לגבי שיפור המראה. לא אחת המטופלים נותרים עם עוגמת נפש גדולה וחוסר שביעות רצון עקב התוצאות הבלתי מספקות של הניתוח או ההליך הקוסמטי. אולם חשוב לציין שתחושות אלו אינם בהכרח יכולות לשמש כעילה לתביעת נזיקין או רשלנות רפואית נגד המנתח או המוסד הרפואי. על מנת לוודא האם ישנה עילה לתביעה חשוב לפנות אל מומחים בתיקי רשלנות רפואית ולהתייעץ עם רופאים מומחים נוספים בתחום הפלסטיקה.

מתן פיצויים

על הצד התובע חלה חבות ההוכחה לכך שאכן נגרם לו נזק פיזי דוגמת עיוות, נכות, פגיעה תפקודית מסוימת ועוד.. שהופיעו עקב הניתוח עצמו או הלכו והחמירו בעקבותיו. הוכחה זו תוכל לשמש כעילה לתביעה. בית המשפט סוקר בנוסף היבט מרכזי וחשוב המתייחס לקשר בין הנזק אשר נגרם למטופל לבין המקצוע הנוכחי שלו. כך למשל דוגמנית אשר מקור הכנסתה נשען כולו על המראה החיצוני, אשר נפגע באופן קבוע או זמני בעקבות הליך רפואי ומנע ממנה להתפרנס, תזכה לפיצויים בהתאם.

הוכחות

הוכחת רשלנות רפואית על ידי המטופל כרוכה ראשית בהוכחה כי מקור הנזק שנגרם לו הינו במחדל או הינו פועל יוצא של ההליך הרפואי שניתן לא כשורה ולא בהתאם לפרוצדורה הנהוגה. מומחים בתיקי רשלנות רפואית יוכלו לבדוק את כדאיותה של התביעה ולהגישה לאחר מכן לבית המשפט אשר כדי לוודא האם היא עומדת במבחן הרופא הסביר.