רשלנות רפואית – עשה ואל תעשה

 

רבים מאיתנו לא יודעים, אולם הנזק הנפשי העלול להיגרם בגין טיפול לא נכון במקרה רפואי זה או אחר הינו מהותי ובעל השלכות ארוכות טווח. על מנת להימנע ממחירים נפשיים וכספיים גדולים במקרה של חשד לרשלנות רפואית – יש לפנות באופן מיידי ובהקדם לעורך דין המכיר את התחום ויכול להעניק את הטיפול השלם לצרכיו של הפציינט.
אין זה דבר חדש – כי תרופות היוצאות לשוק ומשווקות בהמוניהן – מתגלות לעיתים כבעלות פוטנציאל הרסני ו/ או כאלה העלולות לגרום נזק משמעותי לנוטלים אותן. כמו כן, מקרים של מתן טיפול לא מתאים או מינון שאינו מתאים לפציינט מתגלים לא אחת כהרסניים. במקירם אלו מוצאים עצמם המטופלים לא אחת חסרי אונים, מבולבלים וחסרי ישע מול מערכת בירוקרטית מסועפת וגדולה המשיבה את פניהם ריקם.
החוק עומד לצידו של האזרח במקרים אלו ומאפשר הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית עד שבע שנים לאחר קרות המקרה. עם עלות חשד למקרה של רשלנות רפואית – בין אם מצד הצוות המטפל, בין אם מצד הצוות הרפואי – הפרמדיקים או כל גורם רפואי אחר – חשוב לפנות לעורך דין המתמחה במקרים של רשלנות רפואית בהקדם האפשרי. עורך דין בעל ניסיון הוא מי שיש לו הכרה והבנה הן בתחום הרפואי והן בתחום המשפטי – ובכך יוכל להבטיח למרשו ייצוג הולם וליווי צמוד לאורך כל התהליך.
אין ספק כי לבחירה בעורך דין בעל ניסיון והכרה של התחומים יש משקל מהותי באופן התנהלות המשפט ובתוצאותיו. רבים מוצאים עצמם כ"נופלים בין הכסאות" לאחר טיפול לא הולם במקרה רפואי זה או אחר, כאשר להחזיר את הגלגל לאחור לא ניתן והמחיר הרפואי הוא בדרך כלל כבד מאוד. לכן חשוב לבצע מבעוד מועד בדיקה של עורך דין בעל ניסיון רב שנים והכרה נרחבת של התחום על המקרים השונים המתרחשים במסגרתו לאורך הזמן.
חשוב להבין כי הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית אינה עניין של מה בכך ומצריכה את הפציינט והן את משפחתו להערך לתהליך ארוך טווח שתוצאותיו אינן ידועות מראש. חשוב מאוד להבין ולבקש את מירב המידע האפשרי מעורך הדין על מנת להיערך בהתאם להתרחשויות השונות הצפויות.