רשלנות רפואית

טיפולים רפואיים הם חלק מהחיים של כולנו, רובינו סומכים על הרופא ועל הצוות הרפואי שלצדו, שידעו להעניק לנו את טיפול מקצועי ולהציע לנו טיפול איכותי אשר ישפר את מצבנו.
אז ברוב המקרים, הרופאים אכן מבצעים את עבודתם בצורה טובה ומצבנו הבריאותי אכן משתפר או לפחות לא מתדרדר, אך קיימים גם מקרים רבים בהן מתקבלות תלונות על טיפול רפואי רשלני אשר כתוצאה ממנו נגרם נזק למטופל.

נתונים מראים כי בישראל מוגשות בכל שנה אלפי תביעות בנושא רשלנות רפואית. תוצאות של רשלנות רפואית יכולות לבוא לידי ביטוי בצורות רבות חלקן חמורות ביותר – נכות ברמה כזו או אחרת, החמרת המצב, כאב וסבל, אובדן היכולת לעבוד ולעיתים הן עלולות גם להסתיים במוות המטופל.

אם גם לכם יש סיבה לחשוב שקיבלתם טיפול רפואי אשר אינו הולם או שהרופא או הצוות הרפואי שטיפל בכם עשה טעויות, התרשל באבחון בדיקות או במינון התרופות שקיבלתם וכתוצאה מזה נגרם לכם נזק ברמה כזאת או אחרת – חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של רשלנות רפואית ולקבל ממנו ייעוץ בנושא.

לעיתים עורך הדין יכול לייעץ לא להגיש תביעה, כאשר ההחלטה תתבסס על בדיקה יסודית במהלכה יאספו חומרים רפואיים רבים אשר קשורים לרופאים ולעיתים, כבר בשלב זה יבחר עורך הדין להיוועץ עם מומחה רפואי בתחום ובמקרים מסוימים עם מספר מומחים.

במידה ואכן יש עילה לתביעה, חשוב להיות מודעים לכך כי אתם ניצבים לפני תהליך ארוך ומורכב אשר במהלכו יהיה צורך לאסוף חוות דעת של רופאים מומחים, אשר יצורפו לכתב התביעה. בסוף התהליך ובהתאם להחלטת בית המשפט תוכלו לקבל פיצויים כספיים בהתאם לחומרת הנזק שנגרם ובהתחשב בנתונים שונים שיאספו אודותיכם.

כמובן, שבכדי להקל ככל הניתן על התהליך, קיימת חשיבות גבוהה לברור ולבחור בקפידה את אותו עורך דין רשלנות רפואית אשר ילווה אתכם בתהליך ולוודא שאכן מדובר באיש מקצוע בעל ידע, הבנה וניסיון בפועל בטיפול בתיקי רשלנות רפואית – עו"ד שילווה אתכם לאורך כל הדרך ויעשה זאת בצורה המקצועית והטובה ביותר האפשרית.