שאלות ותשובות בנוגע תביעות הסיעוד בישראל

אדם שהגיע למצב סיעודי לרוב מגיע לכך כתוצאה מזקנה וממחלות שונות, ואין ספק שבמקרים כאלה צריך לקבל עזרה כדי להתמודד עם המצב. אם יש לכם שאלות הנוגעות לתביעות סיעוד שונות, הרי שהגעתם למקום הנכון, כי כאן תמצאו את התשובות החשובות ביותר בתחום זה.
נגד מי צריך להגיש תביעת סיעוד?

תביעות סיעוד מגישים בדרך כלל נגד חברות הביטוח, כיון שחברות הביטוח הן אלה שצריכות לספק את הכסף ואת העזרה לאדם שהפך להיות סיעודי. לכל אחד יש ביטוח אחר ויש גם חברת ביטוח אחרת, אך התהליך לקבלת הזכויות הוא זהה.
האם חברות הביטוח יכולות לדרוש בדיקות שתתבצענה על ידי רופאים מטעמן?

בהחלט כן. החוק מאפשר לחברות הביטוח לדרוש מאותו אדם סיעודי לעבור בדיקות אצל רופאים מטעמן של חברות הביטוח. אין ספק שלא מדובר על פרוצדורה פשוטה עבור החולה הסיעודי ולעיתים העניין כולל גם אי נעימויות מסוגים שונים, אך עליכם לזכור שבסופו של דבר זה למטרה טובה ולכן כן כדאי לשתף פעולה בנושא.
האם צריך עורך דין המתמחה בתחום זה?

בוודאי שכן. אתם חייבים למצוא עורך דין שעוסק מזה שנים בתחום של תביעות סיעוד, כי רק אם תיקחו עורך דין מנוסה ובעל ידע רב הוא יוכל לעזור לכם ולקרוב המשפחה שלכם לכל אורך התהליך.
האם זה יקר לשכור את שירותיו של עורך דין בתחום זה?

כל עורך דין, בין אם זה בתחום של רשלנות רפואית ובין אם זה בתחום של תביעות סיעוד שונות, יכול לגבות מכם מחירים אחרים. הוא גובה את המחיר תמורת השירות שהוא מעניק לכם, ואין ספק שהמחירים יכולים להשתנות מאוד בין עורכי הדין השונים. לכן אתם צריכים להשוות בין כמה עורכי דין שנראים לכם רלוונטיים ושלגביהם קיבלתם המלצות חמות, כי לא כדאי לשלם מחירים מוגזמים על השירות.

לסיכום, לתבוע בנושא של סיעוד זה לא דבר קל ואין ספק שאדם מקצועי חייב ללוות אתכם בכל התהליך. יש זכויות שמגיעות לקרוב המשפחה שלכם ועליכם להיאבק עליהן ועל כך שהוא אכן יקבל אותן.