שיחזורי שדיים

שיחזורי שדיים, או עיוותי שדיים

ניתוח לשיחזור שדיים הוא בדרך ניתוח הדורש מיומנות רבה של המנתח, ישנם מספר רופאים מנתחים, המומחים בתחום שיחזור שדיים, שיחזור שד מתאים בדרך כלל לבחורות שסובלות מאי סימטריה בין השדיים, המטרה בניתוח שיחזור שד היא להתאים את השדיים עד כמה שאפשר, ישנה סיבה נוספת לניתוח שיחזור שד והוא אחרי כריתת שד עכב מחלה, חשוב מאוד לפני קבלת החלטה על ניתוח זה במיוחד, לקבל המלצות ולראות דוגמאות על ניתוחים כאלה שהרופא ביצע קודם לכן.

ישנם מספר מנתחים המומחים בתחום זה, אחד מהם הוא הד"ר אייל וינקלר מנהל מחלקה כירורגית פלסטית בתל השומר, ניתן להכנס לאתר של ד"ר וינקלר ולראות דוגמאות, לקבל מידע נרחב בנושא. לצפייה בערוץ יוטיוב של פרופסור אייל וינקלר לחצו

טכניקות טיפול בעת ניתוח שחזורי שדיים
אחת מהמחלות השכיחות ביותר בקרב נשים בעולם המודרני היא סרטן השד. המחלה כרוכה בהתמודדות נפשית ופיסית והשלכה נוספת הכרוכה בהתמודדות הינה כריתת השד. כחלק מהטיפול בסרטן השד ממליצים רופאים בהתאם לצורך על כריתת השד בו מתגלים גושים סרטניים וגרורות. לעתים ימליצו הרופאים לכרות את שני השדיים כדי להפחית את הסכנה בהתפתחות גרורות נוספות. שחזורי שדיים הינו ניתוח אסתטי המיועד לשמור על מראה החזה ובכך לחסוך מנשים את ההתמודדות עם מראה חזה שטוח או אסימטרי.

מידע כללי
הליך שחזורי שדיים מוגדר כניתוח שיקומי שמטרתו למנוע מנשים קשיים נוספים הכרוכים בקשיים גופניים ונפשיים. נשים המיועדות לעבור כריתת שד יכולות לבחור האם לעבור שחזורי שדיים. הניתוח כולל עיצוב ובנייה מחדש של השד והמטרה שהוא יהיה דומה ככל האפשר לשד השני. בהתאם למצב בריאות האשה, מבנה גופה וטיפולי ההקרנות שהאשה עברה מחליט המנתח הפלסטי יחד עם האשה על אחת משתי אפשרויות הניתוח הבאות:
1. ניתוח באמצעות החדרת שתל סיליקון – שחזור באמצעות החדרת שתל סיליקון קבוע או החדרת מותחן רקמות. ניתוח זה אינו מתאים בדרך כלל לנשים שעברו כריתת שד רחבה או שיש להן הצטלקות כתוצאה מההקרנות. יתרון שיטה זו מתבטא בניתוח ותהליך החלמה קצר יחסית. התוצאות המושגות לרוב הן אסתטיות ומרקם השד נראה טבעי.
2. ניתוח שחזור שד באמצעות רקמות חיות מגוף האשה המנותחת – שחזור השד נעשה באמצעות החדרת רקמות עור ושומן עצמוניות מגוף האשה ליצירת נפח וצורה של השד. תקופת ההחלמה מניתוח זה ארוכה ולאשה ישארו יותר צלקות. ניתן להשתמש בעור ושומן מהבטן התחתונה, מהירכיים, מהעכוז או להשתמש בשריר הגב.
שחזורי שדיים שונים מאשה לאשה ולכן יש להתאים את הטיפול והניתוח באופן פרטני, יש להתחשב בגוף האשה ולהתחשב במקרה המחלה כמו גם לתת זמן לאשה ובן זוגה להתמודד בצורה נכונה עם השינוי הפיסי הנותר בעקבות המחלה והניתוח.
השד הוא איבר נשי מובהק המסמל נשיות וחשוב לביטחון ולדימוי העצמי של האשה.
ליווי מקצועי וייעוץ רגיש נדרשים בתהליך, למידע נוסף על הגדלת חזה ליחצו.

סרטון המסביר על תהליך הגדלת חזה