שינה טובה אחרי טיפולים קוסמטיים

כמה טיפים לשינה טובה במיוחד אחרי טיפולים

במאמר זה נספק עבורכם מספר סימפטומים המצביעים על העת בה הגיעה הזמן להחליף את המזרן שלכם. למעט מקרים נקודתיים כמו מיטות נוער, ברוב המקרים מיטה ומזרן הם שני רכיבים נפרדים, מה שלא מצביע על הצורך לקנות בסיס מיטה חדש. החלפת המזרן תשלים את השדרוג הדרוש לכם בנושא הנוחות. החלפת מזרונים חשובה להמשך תפקוד השינה שלכם כנדרש. במאמר זה נלמד אודות נקודות השקה בהן מומלץ להחליף את המזרן.

המזרן שוקע ומתנודד כשהגוף זז

גוף שזז על מזרן אינו אמור לגרום למזרן עצמו לתנודות גם אם מדובר במזרן רך מאד. כל עוד מדובר במזרן אורטופדי חדש, זו לא תופעה שאמורה להתרחש. יחד עם זאת, ישנו בלאי נצבר כמו בכל מוצר צריכה אחר, ואחד הסימנים המובהקים לכך שהמזרון סיים את חייו הוא העובדה שאתם מרגישים אותו בשעה שאתם זזים בשינה. הדבר יכול לגרום לכם לבעיות של גב תפוס, שכן אין משטח יציב שיודע לספוג את תנודותיכם בשינה.

המזרן מקבל צורה קעורה

כאשר אתם קמים בבוקר ומגלים שהמזרן פשוט ממשיך לקבל צורה של קערה ממש כפי ששכבתם עליו קודם לכן, הדבר מצביע על מזרן שהתיישן. מזרנים אלו הם מזרנים שהחזיקו מעמד מעל 20 שנים בממוצע, ועל כן כנראה יהיו זקוקים לתחלופה. יצויין כי גם מזרן אורטופדי שנרכש בתקופה זו עלול להגיע לבלאי זה לאחר זמן רב.

המעטה העליון של המזרן מתחיל להיסדק ולהיקרע

הדבר קורה בדרך כלל כאשר ישנם הרבה מעברי דירה או דילוגים של יחידות צבא אשר בחלק מן המיטות יש מזרני לאטקס עבים. בתרחישים אלו המזרן חשוף לשמש פעמים רבות וזה עלול לפגוע בביצועיו לאורך זמן. כאמור, מזרן כזה זקוק אף הוא לחילוף . יוצא דופן הוא מזרן אשר המעטה החיצוני נפגע כתוצאה מתאונה אולם הוא עצמו עדיין חדש ונוח. המדובר במזרן שהקרעים שלו נוצרו עקב בלאי מתמשך.

המזרן מכיל חלקים פנימיים מפוררים

ספוג מתפורר, קפיץ חלוד או שבור, או כל חלק פנימי רגיש אשר נקרע או נשבר במהלך אחזקת מזרנים בביתכם מחייבים החלפה של המזרן. נדיר שתקלות אלו יתרחשו. הן בדרך כלל תולדה של מזרנים המכילים קרעים כפי שצויין לעיל, אשר חוסר תשומת לב לגבי החלפתם גורמת לאסקלציה זו.